Kategoriler
AliExpress E-Ticaret Komisyon Oranları

Aliexpress’den Türk satıcılara muhteşem destek: Sıfır Komisyon

Covid-19 salgını her ne kadar yurt içerisindeki e-ticareti olumsuz etkilemediyse de uluslararası e-ticareti ciddi manada olumsuz etkilemiş durumda. Global e-ticaret devi AliExpress bu krizden en fazla etkilenen platformlardan biri oldu. Son zamanlarda AliExpress’deki Türk satıcılara sağlanan faydalara yeni biri daha eklendi. AliExpress Türk satıcılardan 3 ay boyunca komisyon almayacağını duyurdu.

Sıfır komisyon kampanyasının şartları ve detayları

Sıfır komisyon kampanyası 18 Nisan 2020 10:00 (Türkiye saati) ile 18 Temmuz 2020 10:00 (Türkiye saati) arasındaki AliExpress üzerinden yapılan satış işlemlerinde geçerlidir. Bu tarihler arasında yapılan satış işlemlerinde AliExpress Türk satıcılardan komisyon alınmayacak.

Sıfır komisyon uygulaması ürün satışları için geçerlidir. Kargo bedava yapmıyor ve kargo ücretini müşteriye yansıtıyorsanız, müşteriden tahsil edilen kargo bedellerine uygulanan komisyon geçerli.

Kampanyadan yararlanmak için herhangi bir başvuru yapmanız gerekmiyor. Tüm Türk satıcılar otomatik olarak kampanyadan yararlanacaklar.

Hem halihazırda kayıtlı satıcılar, hemde yeni kayıt olacak satıcılar yararlanabilecek.

Ayrıca AliExpress ek pazarlama yatırımları da yapacağını duyurdu.

AliExpress’e kayıt olma zamanı

AliExpress‘in yaptığı bu muhteşem kampanyadan yararlanmak herkes için faydalı olacaktır. Bir an önce AliExpress’e kayıt yapmayı ön plana almanızı tavsiye ederim. Bu blogda AliExpress ile ilgili birçok konuda yazılar bulabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir