Kategoriler
E-Ticaret Trendyol

Trendyol’dan KOBİ destek paketi

Corona salgını nedeni ile sadece Türkiye değil, bütün dünyada ekonomi büyük bir sekteye uğramış durumda. Ekonominin bu gidişi muhakkak bir şekilde herkesi etkileyecek bir gidişata sahip. Bu büyük ekonomik durulmada en güçlü şekilde ayakta duran sektörlerin en önemlilerinden biri ise e-ticaret. E-ticaret genel ortalamanın yükselişe geçtiğini bile söyleyebiliriz neredeyse. Türkiye’nin önemli e-ticaret oyuncularından biri olan Trendyol bu ekonomik bunalımdan daha sağlam çıkmaları için KOBİ’leri destekleyeceğini açıkladı ve bu bağlamda Trendyol KOBİ destek paketini açıkladı.

Trendyol KOBİ destek paketi neleri içeriyor.

Destek paketinden kısa bir süre önce Trendyol vade sürelerini düşürdüğünü duyurmuştu. Uzun vade sürelerinden şikayetçi olan birçok satıcı bu habere sevinmeye devam ederken çok kısa bir süre içerisinde KOBİ destek programı da açıklandı. KOBİ destek paketi içerisinde ilk olarak sadece kampanya ve pazarlama desteği varmış gibi görünüyor.

Trendyol genel yapısı gereği süreli kampanyalara odaklanmış bir pazaryeri. Bunu uygun ekosisteminde tanıtım yaptığı kampanyalarda ciddi geri dönüşler alabilmekte. Destek paketi kapsamında kampanya oluşturuldu ve satıcılardan kampanyaya katılmaları talep edildi. Satıcılar kendi panelleri üzerinden kampanyaya katılma talebinde bulundular. Kampanya döneminde ise televizyon dahil birçok mecrada reklamlar yayınlayarak pazarlama desteği sağladı.

Beklenmedik sürpriz bir destek daha eklendi

Yapılan desteklerden hoşnut olan satıcıların hiç beklemediği bir desteği daha açıkladı Trendyol. KOBİ destek kampanyasında gerçekleşen bütün ürünlerin kargo maliyetlerini Trendyol karşıladı. Bu hiç beklenmedik bir durumdu.

Trendyol tarafından açıklanan paketin detayları şöyle:

Finansaman Desteği

İş devamlılığına destek olmak amacıyla, 4 Nisan 2020 tarihinden itibaren, pazaryerindeki 45 bine yakın KOBİ iş ortağımız için
vadelerimizi 2 ay süre ile 7 güne düşürüyoruz.
Bu dönem içinde katılan yeni satıcılarımız da bu hizmetten faydalanabilecektir.

Pazarlama Desteği

İş ortaklarımızı desteklemek amacıyla 60 Milyon TL değerinde ek kaynak ile tüm kategorilerde pazarlama desteği vereceğiz. Pazarlama desteği ile ilgili duyurular Trendyol Satıcı Paneli üzerinden yapılacaktır.

Eğitim Desteği

İş ortaklarımız için düzenlediğimiz ürün listeleme, tedarik ve operasyon süreçleri, satış stratejileri ve müşteri memnuniyeti gibi konularda online eğitimlerimizi artırıyoruz . Ayrıca bu konularla ilgili iş ortaklarımızın sorularını yanıtlayacağımız canlı yayınlar yapacağız.

Bu kapsamda, her hafta e-ticaret, finans, operasyon, ekip yönetimi, iş sağlığı gibi konulara dair bilgilerimizi paylaşacağımız “Trendyol Haftalık Buluşmalar” online eğitimlerimizi 10 Nisan 2020 Cuma günü başlatıyoruz.

https://www.trendyol.com/kobi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir